Diskusia s účastníkmi novembrových dní 1989 nielen v Košiciach

14. septembra 2019 o 15:00, Bábkové divadlo v Košiciach

V spolupráci s Nadáciou Martina Šimečku.

30 rokov po… ako to bolo (mimo centra), ale hlavne, ako to dopadlo (aj v centre) – spomienky, poučenia, nádeje a sklamania. Hosťami okrem iných budú aj Juraj Flamik a Peter Tatár.

Slovenský ochranár Juraj Flamik, je spoluautorom dôležitej ekologickej publikácie „Bratislava nahlas“, ktorá od roku 1987 prerástla do politického hnutia. Od druhej polovice deväťdesiatych rokov pôsobil v Brne v Nadácii Partnerstva, najväčšej českej environmentálnej organizácii a patrí medzi popredných odborníkov na ekologickú turistiku. Minulý rok získal od slovenského prezidenta Andreja Kisku rád Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj demokracie na Slovensku. Je zakladajúcim členom Nadácie Milana Šimečku.

Peter Tatár sa narodil v roku 1953 v Bratislave, vyštudoval Lekársku fakultu UK, pôsobí ako lekár – internista. Pred revolúciou v roku 1989 pracoval vo Fakultnej nemocnici v Bratislave a neskôr v Slovenskej akadémii vied. Patril k popredným bratislavským ochranárom, podieľal sa na zásadnej publikácii Bratislava/nahlas. Po novembri 1989 sa stal členom Koordinačného centra VPN, od roku 1990 bol poslancom parlamentu, kam sa znovu vrátil po roku 1998. Spoluzakladal Stálu konferenciu Občianskeho inštitútu, bol vo vedení Demokratickej strany a predsedom OKS, pôsobil v bratislavskej komunálnej politike. Je zakladajúcim členom a členom správnej rady Nadácie Milana Šimečku.