8. septembra o 17:00, Centrum mesta

Dĺžka predstavenia: 60 min

Reality hack – performance – site specific – happening v synchrónne odohrávajúcich sa situáciách v centre mesta, k variantným podobám slobody a neslobody, s akcentom na odkaz k repertoáru Štátneho divadla Košice a jeho dramaturgickým vyrovnávaním sa s otázkou slobody a neslobody v divadelnej tvorbe.

Doma u Hitlerovcov (pred Malou scénou ŠDKE – v prípade nepriaznivého počasia: vnútorne priestory kaviarne Mondieu)

Adolf Hitler a Eva Braunová večerajúci v Košiciach. K jedlu im hrá kapela interpretujúca židovskú hudbu. Čo sa stane, keď začnú hrať šach?

Úcinkujú: Stanislav Pitoňák, Henrieta Kecerová, Vanda Bernátová, Roberta Chrľanská, Samuel Gonda, Róbert Štefančík, Martina Znamenáčková, kapela Talmidim chachamim (Michal Paľko, Dominik Václav, Rastislav Macko)

Mária Stuartová (pri Historickej budove ŠDKE – smerom k Immacularte – v prípade nepriaznivého počasia v interiéri)

História čeliaca súčasnosti. Prítomnosť ohrozená minulosťou. Pripomeňme si príbeh Márie Stuartovej tak, akoby sa udial práve tu a teraz.

Úcinkujú: Tatiana Poláková, Alena Ďuránová, Martin Stolár, Jakub Kuka

Samson a Dalila (OC Aupark kaderníctvo Beauty expert)

Opera v obchodnom dome? Chýba nám novodobý Herkules, novodobý sudca, nositeľ sily? Kde sú v ohrození aj tí najsilnejší? Príbeh Samsona a Dallily prenesený do našich reálií.

Úcinkujú: Titusz Tóbisz, Myroslava Havryliuk, Júlia Grejtáková

Znovuzjednotenie Kóreí (okná Historickej budovy ŠDKE – v prípade nepriaznivého počasia vo vestibule Historickej budovy ŠDKE)

Manželská hádka. Osobné armády. Pravá a ľavá strana. Moje a tvoje. Za a proti. Polarizácia spoločnosti ponúka veľa možností, prečo postaviť ľudí proti sebe. A niekedy ani láska nestačí.

Úcinkujú: Veronika Husovská, Peter Orgován, Peter Gedeon, Tomáš Hodermarský

Labutie jazero (križovatka ulíc Moyzesovej a Poštovej – v prípade nepriaznivého počasia nahrávacie štúdio RTVS – Slovenského rozhlasu)

Labutie jazero na križovatke? Umenie na križovatke? Riadenie umenia? Sloboda umenia? Nečakaná krása a sloboda umenia na verejnosti.

Úcinkujú: Tetiana Lubská, Ivana Kučerová, Silvayovci, Hana Miklošová, Laura Kriváková, Lenka Tomášková

Moje baby (Schodisko Malej scény ŠDKE)

Ariadnina niť revolúcie. Existuje návod na slobodu? Ako vníma rok 1989 mladá generácia, ktorá sa do slobodnej spoločnosti už narodila? Dokážeme udržať hodnoty slobodnej spoločnosti?

Úcinkujú: Luba Blaškovičová, Martinka Klobošicová

MAPA NA STIAHNUTIE

Réžia: Júlia Rázusová