11. septembra 2019 o 21:00, Tabačka Kulturfabrik

Spanilý hlas herečky Małgorzaty Pruchnik-Chołki Teatru im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa pozná tamojšie publikum z jej vynikajúcich rolí Edith Piaf a Miry Kubasińskej – speváčky v Rzeszowe populárnej skupiny.  Tentoraz Małgorzata Pruchnik-Chołka vezme divákov na cestu sentimentálnu, ale aj plnú radosti zo života. V recitáli odznejú známe aj menej známe židovské piesne spievané po poľsky, ale aj v jazyku jidiš, ale nielen… V hľadaní inšpirácie sa speváčka vybrala až na Balkán. Sprevádzať ju budú vynikajúci hudobníci Wojciech Front na kontrabase a  Dariusz Kot na akordeóne.

Małgorzata Pruchnik-Chołka

S rzeszowským divadlom je spojená od svojich 11 rokov. Jej obľúbenou formou komunikácie s divákom je herecká pieseň. Účinkovala v mnohých postavách v inscenáciách činoherných, ale aj v množstve inscenácií hudobných. Pred mnohými rokmi si ešte ako študentka lýcea zamilovala piesne Edith Piaf a po 16 rokoch si svoju obľúbenú speváčku zahrala v predstavení  Jana Szurmieja. Tak vznikol aj recitál, s ktorým cestuje po Poľsku a ktorý je naozaj blízky jej srdcu. Prednedávnom vznikol nový recitál inšpirovaný hudbou Jidiš, ktorý je ďalším hudobným dielom jej profesionálnej kariéry. Svoje hlasové majstrovstvo rozvíja a zdokonaľuje v hudobnej škole. Jej veľkými záľubami sú jazda na koni a poznávanie sveta.

Wojciech Front

Absolvent Hudobnej akadémie v Krakove bol 13 rokov spolutvorcom legendárneho zoskupenia Cracow Klezmer Band, ktoré koncertovalo v rôznych kútoch sveta. V rámci skupiny spolupracoval a koncertoval s mnohými osobnosťami sveta folkovej, jazzovej aj avantgardnej hudby, okrem iného s Johnom Zornom, Donom Byronom, Frankiem Londonom, Grażynou Auguścik čo Tomaszom Stańką. Ako orchestrálny hráč účinkoval aj z orchestrami Sinfonietta Cracovia, Opera Krakowska, Philharmonia of The Nations či varšavská Operą Kameralną. Je členom Mieleckého symfonického orchestra, ale spolupracuje aj s rzeszowskou Podkarpatskou filharmóniou. Angažuje sa v rôznych hudobných projektoch. Pôsobí aj ako úspešný pedagóg, ktorého žiaci získali mnohé ocenenia na regionálnych a celoštátnych súťažiach.

Dariusz Kot

Na akordeóne sa začal učiť hrať v 11 rokoch v hudobnej škole v Ropczyciach, neskôr pokračoval na hudobných školách v Rzeszowe. Je absolventom Hudobnej akadémie Karola Szymanowského v Katoviciach. V súčasnosti pôsobí ako pedagóg na hudobných školách Ropczycaach a Kamieni a je členom zoskupenia Rzeszów Klezmer Band, s ktorým odohral množstvo koncertov v Poľsku aj zahraničí, okrem iného v Číne, Indii, Arménsku, Gruzínsku, Macedónsku, Slovensku, Maďarsku, Bielorusku či Litve. Spolupracuje z rzeszowským Teatrom im. Wandy Siemaszkowej.